Nesnelerin Sayılması

Seri üretimde ürünlerinizi saymak oldukça zaman alan bir süreçtir. Endüstri 4.0 kuşağında en basit otomasyon sistemleri ile yol alabilirsiniz.

OFEMS'in tescilli 360 ° ICI teknolojisi, küçük parçaların gerçek zamanlı olarak sayımına olanak tanır, çünkü bunlar tespit ünitesinden eşit oranda serbestçe düşer. OFEMS'in küçük parça sayma makinesi (parça sayacı) elektronik, tıbbi, havacılık, donanım, enjeksiyon kalıpları ve diğerleri gibi çok çeşitli karmaşık ve karmaşık küçük endüstriyel parçaları sayabilir.

Belirli aralıklarla parçaları birer birer beslemeye gerek kalmadan, gelişmiş küçük parça sayma makinemiz (parça sayaçları), 3 mm kadar küçük veya 25 mm kadar büyük parçalar için saniyede 250 nesneye kadar sayım hızlarına ulaşabilir. Gelişmiş matematiksel algoritmalarımız% 100'e yakın bir sayım doğruluğu sağlar.

Sayımın İleri Teknolojisi, Endüstriyel Üreticilerin Sorunlarını Nasıl Çözebilir?

Teknoloji geliştikçe, artan sayıda ürün önceki modellerinden daha küçük hale geliyor. Buna uygun olarak, bu ürünleri imal etmek için kullanılan bileşenler de, bir toz lekesinden çok daha büyük olmayan mikro bileşenlere kadar gittikçe küçülmektedir.

Endüstriyel imalatlar / imalat söz konusu olduğunda, enjeksiyon kalıplama, bu tür küçük nesne boyutlarına tekrar tekrar aynı şekilde korunurken yaygın bir uygulama haline gelmiştir. Enjeksiyon kalıplama, yüksek verimlilik ve homojenliğe sahip parçalar üretmek için öncü platform olmasına rağmen, parçalar arasında küçük değişiklikler olabilir. Aslında, nesne ne kadar küçük ve hafif olursa, sapma o kadar önemli olur.

Bu mikro bileşenlerin imalattan sonra işlenmesi, özellikle ambalaj söz konusu olduğunda zor olabilir. Tipik olarak, bileşenler miktar olarak satılsa da, önceden belirlenmiş parça ağırlığına dayalı ağırlıklandırma yöntemlerinin kullanımı yaygın olarak bulunur.

Parçalar arasındaki küçük varyanslar, parça ağırlığı kullanımı söz konusu olduğunda önemli sonuçlara yol açabilir. Paketlemede, bu tür bir fark, ücretsiz olarak verilen parçaların eksikliğine veya fazlalığına yol açabilir, yanlışlık seviyesinin gerçek bir göstergesi yoktur. Envanter kontrolü, üretim kararlarını etkileyebilecek tahmini miktarlara dayanır.

 

OFEMS Parça Sayma Teknolojisi , küçük karmaşık bileşenlerin ambalajlanması için basit, güvenilir ve verimli bir platform sağlayarak bu zorlukları çözmek için özel olarak tasarlanmıştır . 0,5 mm kadar küçük nesnelerin algılama yeteneklerine ve yaklaşık% 100'lük doğruluk düzeylerine dayanan bu teknoloji, karmaşık kalıplanmış ve mikro kalıplanmış parçaların taşınması için idealdir

OFEMS sistemleri ile, ürünlerin ayrı hatlar üzerinde ayrılması veya geleneksel sayma sistemlerinde olduğu gibi, belirli aralıklarla tek tek beslenmeleri veya belirli aralıklarla hızlandırılması gerekmez. Tek bir sistem, çeşitli parçalarla uğraşan şirketler için ideal olan mekanik ayarlara ihtiyaç duymadan çok çeşitli nesneleri işleyebilir. Otomatik işlem manuel müdahale ihtiyacını azaltır ve tüm sayım verileri kaydedilir ve kolayca geri alınabilir ve analiz edilebilir.

OFEMS sayma teknolojisi, kalite kontrol departmanlarında uygulanabilen endüstriyel imalatçılar için çok yönlü çözümler, üretim istasyonlarında hat içi entegrasyonun yanı sıra paketleme ve envanter yönetimi sunar. Şirketler, OFEMS'in sayma teknolojisini kullanarak işçilik maliyetlerini düşürebilir, paketleme sırasında aşırı doldurma ihtiyacını ortadan kaldırmak ve envanter kontrollerini iyileştirmek de dahil olmak üzere tüm işleme zincirinde daha yüksek verimliliğe ulaşabilir. Kesin sayımlardan dolayı giderlerin azaltılması ve ürün tasarrufu, hızlı yatırım getirisi ve artan karlılık sağlar.